TÜM ÜRÜNLERDE SEPET'TE NET %20 İNDİRİM!!

Zayıf Gösteren Elbise Tüyoları

Tarih: 09.11.2023 18:03
Zayıf Gösteren Elbise Tüyoları

Doğru parçalar ile kombinlendiğinde harikalar yaratabilen elbiseler, çoğu kadının gardırobunu dolduran başlıca giyim parçaları arasında yer alır. Elbiselerin bu kadar çok tercih edilmesinin en önemli sebebi ise fazlasıyla geniş bir model ve tasarım çeşitliliğine sahip olmalarıdır. Desenli yazlık elbiselerden abiyelere, kloşlardan günlük elbiselere, her duruma ve ortama uygun elbise bulmak mümkündür. 

Ancak her elbisenin beklediğiniz gibi durmayacağı da bir gerçektir. Bazı elbiseler sizi ince ve zarif gösterirken çeşitli modeller olduğunuzdan daha büyük görünmenizi sağlayabilir.

Peki, severek aldığınız bir elbise üzerinizde beklediğiniz gibi durmazsa ne yapacağınızı biliyor musunuz? Eğer cevabınız hayırsa doğru yerdesiniz! Birbirinden kullanışlı zayıf gösteren elbise tüyoları için içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Zayıf Gösteren Kadın Elbise Tüyoları

Kemer Kullanın

Elbise alırken yapılan en büyük hatalardan birisi vücut hatlarını gizlemek için büyük ve geniş elbiseler seçmektir. Halbuki, geniş elbiseler, üzerinizde orantısız durup sizi olduğunuzdan daha büyük gösterir. Bu tür elbiseleriniz varsa ve onların içinde daha zayıf görünmek istiyorsanız, şık bir kemer ile amacınıza ulaşabilirsiniz.Kemerler, belinizi daha ince gösterip zayıf bir görüntü ortaya koyar. Kemerler, doğru renkleri seçtiğiniz takdirde kıyafetinizle zarif bir kombin ortaya koymanıza da olanak tanır. Kıyafetinizin tarzına ve tasarımına göre geniş, ince, deri ya da tekstil kemer türleri tercih edebilirsiniz. Eğer önceliğiniz bel çevrenizin zayıf görünmesi ise kemerinizi siyah veya koyu tonlu tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Çizgili Elbiseler Tercih Edin

Görsel illüzyonlar, daha zayıf bir görüntü ortaya koymanızı sağlayabilir. Bunun için uygulayabileceğiniz basit ancak etkili bir yöntem ise dikey çizgileri olan elbiseler tercih etmektir. Zira dikey çizgilerin hakim olduğu elbiseler, görsel bir süreklilik yaratarak sizi zayıf gösterir. 

Dikey çizgiler barındıran elbiseler giymenin bir diğer avantajı ise sizi daha uzun boylu göstermesidir. Dolayısıyla, dikey çizgili elbiseler hem zayıf hem de uzun boylu görünmek isteyen kişiler için harika bir seçimdir.

Yatay çizgilerden ise mümkün olduğunca uzak durmanızı tavsiye ederiz. Zira, yatay çizgilerin hakim olduğu elbiseler; vücudunuzu daha geniş, boyunuzu ise daha kısa gösterir.

Koyu Renkler Tercih Edin

En klasik ancak etkili tüyolardan birisi de koyu renkler tercih etmektir. Bu renkler, vücut hatlarını gizleyerek bir çeşit görsel illüzyon yaratır. Özellikle siyah, kahverengi ya da koyu gri gibi renkler, giyen kişinin daha zayıf görünmesini sağlamasıyla bilinir. 

Elbette, zayıf gösteren renkler yalnızca bunlarla sınırlı değildir. Genel olarak soğuk renklerin tamamı giyen kişiyi zayıf gösterir. Hatta lacivert ve koyu yeşil gibi renkler, siyahtan bile daha zayıf gösterir.

Bordo ve mor da zayıf görünmek isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği renkler arasında yer alır. Uzak durmanız gereken renkler ise sarı, turuncu ve kırmızı gibi parlak renklerdir.

Zıt Renkler Kullanabilirsiniz

Zayıf gösteren bir diğer elbise tüyosu ise zıt renklerin hakim olduğu elbiseler giymektir. Yarısı koyu, yarısı açık renkli elbiseler, harika bir tercihtir. Örneğin, belden aşağısı koyu, belden yukarısı ise açık renkli olan bir elbise, basenleri daha zayıf göstermek için birebirdir. Belden yukarısı koyu, belden aşağısı açık renkli bir elbise ise karın bölgesindeki kiloyu saklamak için tercih edilebilir.

Desenli elbiseler de zıt renk kullanımı için harikadır. Koyu zemin üstüne açık renkli desenler barındıran bir elbise, vücut hatlarınızı gizleyip daha zayıf görünmenizi sağlar. Bu tür elbiseler desenleri ile zarif ve şık bir görüntü de sunar.

İç Çamaşırınızı Dikkatli Seçin

İç çamaşırı ile zayıf görünmek arasındaki bağlantıyı anlamak başta zor olsa da doğru iç çamaşırı seçiminin sizi zayıf göstereceği bir gerçektir.

Bu noktada, yapmanız gereken en önemli şey üzerinize tam oturan, şişlik ya da çıkıntı yapmayan bir iç çamaşırı seçmeye özen göstermektir. Ayrıca, seçtiğiniz iç çamaşırının iz yapmadığından da emin olmanız gerekir. Elbette, kaliteli materyalden üretilmiş ve bedeninize tam uyan iç çamaşırları seçmek de istediğiniz sonucu almanıza yardımcı olur.Topuklu Ayakkabı Giyin

Bir diğer zayıf gösteren tüyomuz ise topuklu ayakkabı giymektir. Özellikle şık elbiseler ile kombinleyebileceğiniz topuklu ayakkabılar, bacaklarınıza daha uzun bir görüntü vererek üst gövdenizin zayıf görünmesini sağlar. Ten renginize yakın topuklu ayakkabılar seçerek bu etkiyi daha da arttırabilirsiniz.

Özellikle stiletto tarzı ayakkabılar, zarif görüntüleri ile hem ayaklarınızı hem de bacaklarınızı olduğundan daha ince gösterir. Eğer topuklu ayakkabıyla rahat edemiyorsanız veya herhangi bir sağlık sorununuz varsa dolgu ya da platform topuk ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Ancak, kalın topuklar bacaklarınızı daha kalın gösterebileceği için bu tarz ayakkabıları tercih etmemek avantajınızadır.
 

Bilezik ve Kolye Gibi Aksesuarlar Kullanın

Her ne kadar çok bilinmese de bilezik ve kolye kullanımı da daha zayıf bir görüntü yakalamanızı sağlayabilir. 

Bilezik ya da kolye gibi aksesuarlar, hem daha etkileyici bir görsellik yaratır hem de dikkatleri üzerinizdeki detaylara çeker. Uzun bir kolye, dikkatleri karın bölgenizden uzaklaştırmak ve boyun bölgenizi ön plana çıkarmak için idealdir. Bu etkiyi biraz daha arttırmak için omuz dekoltesi bulunan bir elbise tercih edebilirsiniz.

Kolye seçerken dikkat etmeniz gereken bir detay ise uzunluğunun göğüs hizasının biraz daha altında bulunmasıdır. Zira, choker tarzı aksesuarlar ya da küçük kolyeler istediğiniz etkiyi yaratmaz. 

Zayıf görünmek isteyen kadınların dikkat çekmesini istemediği bir diğer bölge de üst kol bölgesidir. Eğer siz de üst kolunuzun ön plana çıkmasını istemiyorsanız, şık bir bilezik ile dikkatleri ellerinize yoğunlaştırabilirsiniz. Üstelik, iyi bir bilezik tercih ederek bileklerinizi de olduğundan daha ince ve zarif gösterebilirsiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...