WORLDWIDE SHIPPING IS ACTIVE NOW !

Vücut Tipine Göre Bikini ve Mayo Seçimi Nasıl Yapılır?

Date: 04.06.2024 11:47
Vücut Tipine Göre Bikini ve Mayo Seçimi Nasıl Yapılır?

Sıcak havalar yüzünü göstermeye başladığı an hemen her kadının aklında yaz ayının sıcacık güneşli günlerinde nasıl kombinler yapacağı gelmeye başlar. Öte yandan kadınlar için yaz aylarında en çok dikkat edilen giyecek de hiç kuşkusuz ki bikinidir. Ancak gerek fazla kilolar gerekse de vücut tipi dolayısı ile doğru bikini ya da mayo seçmek gerçekten zor olabiliyor. Aksi durumda çirkin bir görüntünün ortaya çıkması asla sürpriz olmayacaktır. O halde şimdi vücut tipine göre mayo bikini seçimi hakkında pek çok detaydan söz edeceğimiz içeriğimizi başlatalım.

Vücut Tipi Nasıl Öğrenilir? Vücut Tipinizi Öğrenme Vakti

İnsan vücudunda kas, kilo, kemik yapısı ve bunun gibi unsurlara göre ortaya çıkan şekilsel farklılıklar, vücut tiplerini ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle bazen yeteri kadar kilo verseniz ve kas yapınız yeterli olsa da vücut tipiniz değişmez. İşte böyle bir durumda kıyafet, ayakkabı ya da diğer giyecekleri seçerken vücut tipinizi dikkate almanız gerekir. Peki, vücut tipi nasıl belirlenir?
Vücut tipinizi belirlemek için öncelikli olarak aynanın karşısına geçerek, iç çamaşırlarınızla durmalısınız. Ya da vücut hatlarınızı net bir şekilde belirten ince bir tayt kullanabilirsiniz. Daha sonra göğsünüzün en dolgun kısmını, belinizin en ince kısmını ve kalçanızın en geniş kısmını belirleyerek bir mezura yardımıyla ölçün. Bu ölçüleri kullanarak hangi vücut tipine girdiğinizi öğrenebilirsiniz. Ölçülere göre dikdörtgen, kum saati, elma, armut ya da üçgen vücut tiplerinden hangisi ait olduğunuzu belirlemiş olacaksınız.

Vücut Tipine Göre Bikini Mayo Seçimi

Her vücut tipinde şekilsel farklılıklar başkadır. Bu nedenle vücudunuzu tanıyarak, en doğru bikini ya da mayoyu tercih edebilirsiniz. Vücut tipinizi tanıdığınızda ise Behice Sağlam kategorilerinde yüzlerce farklı bikini ya da mayo arasından kolayca seçim yapabilirsiniz. Üstelik vücut tipinizi bilmeden kilo vermeye kalkarsanız, o halde olması gerekenden daha az kiloya sahip olduğunuz için şık bikinileri en güzel şekilde taşıyamazsınız. Vücut tipinizi öğrendiyseniz o halde vücut tipine göre bikini seçimi önerilerimize başlayalım.

Dikdörtgen Vücut Tipi Bikini ve Mayo Seçimi

Sık karşılaşılan vücut tiplerinden biri olan dikdörtgen vücut tipinde bel, göğüs ve kalça çevresi hemen hemen aynı ölçülerdedir. Bu tarz vücut tiplerinde mayokini gibi tercihler son derece doğru olacaktır. Düz bir vücut olduğundan, vücut hatlarınızı öne çıkarmak temel amacınız olmalı. Bunun için de mutlaka vücudu sıkı sıkı saracak seçimler yapmalı ve kıvrımlarınızı ortaya çıkarmalısınız. Bunun yanında cut-out detaylı bikini modelleri de dikdörtgen vücudun kıvrımlarını ortaya çıkaran seçimlerden bir tanesidir.

Armut Vücut Tipi Bikini ve Mayo Seçimi

Vücudunun üst kısmı ince ancak kalça kısmın genişse, armut vücut tipine aitsin demektir. Bu durumda kalça kısmını daha ince ve üst vücudunu daha kalın göstermeniz gerekir. Dikkati kalça kısmına çekecek modellerden uzak durmalı, üst vücudunu hareketlendirmelisiniz. Yani fırfırlı ya da desenli bikini üstleri son derece doğru bir tercih olacaktır. Bikini üstünü desenli ya da renkli seçtiğinizde, bikini altını hareketsiz ve daha az dikkat çeken tek renk modellerden seçmeniz daha doğru olacaktır. Bu şekilde gözler üst kısmınızda olacaktır. Ayrıca sıcak yaz günlerinde şıklığı yakalamak için bikini ya da mayo kombininizin üzerine farklı dokunuşlar yaparak, benzersiz bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Elma Vücut Tipi Bikini ve Mayo Seçimi

Omuz, karın ve göğüs kısmının geniş olduğu bir vücut tipidir. Burada da üst bölgenizi daha ince göstermeniz gerekir. Yani her vücut tipinde orantısız olan bölgenizi diğer bölgelerinize orantılı hale getirmek esastır. Bu nedenle V yaka bikini üstleri, üst vücudunuzu daha kıvrımlı bir görünüme kavuşturacaktır. Karın bölgesini kapatması için daha çok yüksek bel bikini altları ya da bantlı mayo tercihi yapabilirsiniz. Ayrıca üst kısmı daha sıkı ve ince göstermek için sütyen tipi bikini üstleri de son derece doğru bir tercih olacaktır.

Kum Saati Vücut Tipi Bikini ve Mayo Seçimi

Dengeli bir vücut tipine sahip olanlar için ifade edilen kum saati vücut tipinde esas olan ince bel, göğüs ve kalçadır. Kıvrımlı bir vücut tipi olduğundan, pek çok farklı bikini ya da mayo modeli tercih edilebilir. Yüksek ya da düşük bel bikini altlarından kaçınarak, orta yükseklikte bikinileri tercih ederseniz, vücut kıvrımlarınızı daha net belli edebilirsiniz. Bunun yanında V yakalı ya da kemerli mayolar da kum saati vücut tipi için uygundur. Öte yandan tatildeyken restorana gideceğiniz zaman ya da hafif bir esinti hissettiğinizde kadın spor gömlek modelleri arasından seçim yaparak, daha tarz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Üçgen Vücut Tipi Bikini ve Mayo Seçimi

Üst vücudun ince, kalça kısmının kalın olduğu vücut tiplerini ifade etmektedir. Burada ön planda olan kısım kalça olduğundan, bikini altı seçiminde daha canlı ancak sade renkler tercih etmelisiniz. Bikini üstünde ise daha hareketli ya da dekolteli seçimler oldukça doğru olacaktır. Öte yandan fırfırlı bikini üstleri de son derece değerlidir. Mayo tercihinde de vücut hatlarını belli edecek seçimler yapmanız ve mayonun alt kısmını daha sade tutmanız, orantılı bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca kadın hırka modelleri de bikini üstünde kullanılabilecek pek çok seçeneği bünyesinde barındırıyor. Bu şekilde esintili bir havada ya da restorana giderken üzerinize bikini üstü hırka alarak, farklı bir kombin tarzı oluşturabilirsiniz.
Son dönemde moda trendlerinin giderek değişiklik göstermesi, yaza girişte kadınların bikini ya da mayo tercihinde kararsız kalmalarına sebep oluyor. Ancak Behice Sağlam’ın kategorilerinde hemen her vücut tipine, modaya, renge ve tasarıma uygun bikini ya da mayolar bulabiliyorsunuz. Bu nedenle öncelikli olarak vücut tipinizin ne olduğunu belirlemeli, daha sonra bikini ya da mayo seçimi yapmalısınız. Çünkü en doğru seçimleri vücut tipinize odaklı olarak yapabilirsiniz.
 
How can we help you?
Loading...