WORLDWIDE SHIPPING IS ACTIVE NOW !
NET %20 İNDİRİM SİZLERİ BEKLİYOR NET %20 İNDİRİM SİZLERİ BEKLİYOR NET %20 İNDİRİM SİZLERİ BEKLİYOR NET %20 İNDİRİM SİZLERİ BEKLİYOR

Palazzo Pantolon Nasıl Kombinlenir?

Date: 10.05.2023 15:57
Palazzo Pantolon Nasıl Kombinlenir?

Yüksek belli pantolon modelleri içerisinde en çok beğenilen ve tercih edilenler palazzo pantolonlardır. Günümüzde popülerliğini giderek arttıran palazzo pantolon çeşitleri, özellikle yaz ve bahar kombinlerinin vazgeçilmez bir parçasıdır.

Rahat kalıpları ve şık tasarımları nedeniyle sıklıkla tercih edilen palazzo pantolonlarla ilgili en çok merak edilen konulardan birisi de doğru kombinin nasıl yakalanacağıdır. Eğer siz de bu konuyu merak ediyorsanız endişelenmeyin. Bu içeriğimizde “Palazzo pantolon nasıl kombinlenir?” sorusuna cevap vereceğiz.

Palazzo Pantolon Nedir?

Tasarımları 1960 ve 1970’li yıllardan esinlenen palazzo pantolonlar; tipik olarak yüksek belli, geniş bacaklı ve düz kesim pantolonlardır. O yıllarda, Batı’da, kadınların pantolon giymeye başlaması tartışma yaratmış, çeşitli restoran ve barlar bu trendin önüne geçmek için pantolon giren kadınları kabul etmemeye başlamıştır. Buna karşılık, kadınlar, özellikle Orta Doğu ve Güney Asya kültürlerinde tercih edilen bol ve geniş pantolonlar giymeye başlayarak bu yasağı delmeye çalışmıştır. Şaşırtıcı bir şekilde bu çaba başarılı olmuş, kadınlar bol pantolonlar ile mekanlara girmeye başlamıştır. Bunun sonucunda, palazzo tipi pantolonlar uzun bir süre özgürlüklerinden vazgeçmek istemeyen kadınların gece kombinlerinde yer almıştır.

Kısa bir süre yaygınlığını yitiren palazzo tipi pantolonlar, günümüzde tekrar eski popülerliklerini yakalıyor gibi görünüyor. Özellikle her yaşa, boya ve kıyafet tercihine uyması, palazzo pantolonların, renkli günümüz dünyasına harika uyum sağlamasını sağlıyor. Elbette, palazzo pantolonu nasıl kombinleyeceğini bilmek de burada önem arz ediyor.


Palazzo Pantolon Nasıl Kombinlenir?

Şık ve rahat görüntüsü nedeniyle sıkça tercih edilen palazzo pantolonlar, her türlü kıyafet ve aksesuar ile kombinlenebilir. İşte en şık palazzo pantolon kombinlerinden birkaçı:

1. Gündelik Kıyafetlerle

Evinizden çıkarken, markete giderken ya da arkadaşlarınızla birkaç saatliğine buluştuğunuzda hızlı, kolay ve rahat bir kombin tercih ediyorsanız o zaman palazzo pantolonlar sizin için hayat kurtarıcı olabilir. Zira her renk, tasarım ve kalıp ile giden palazzo pantolonları kombinlemek fazlasıyla kolaydır.

Palazzo pantolonlar, özellikle gündelik hayatında bol ve havadar pantolonlar tercih eden kadınlar için olmazsa olmazdır. İster bir tişört ister bir crop top ile kombinlediğiniz palazzo pantolon, her türlü gündelik ortamda ve senaryoda tercih edilebilir.

2. Gömlek, Ceket ve Topuklu Ayakkabı

Eğer biraz daha resmi bir ortama gidecekseniz ancak elbise giymek istemiyor, dar pantolonlar tercih etmiyor veya “Bu kez de farklı bir şey deneyeyim,” diyorsanız, o zaman palazzo pantolonunuz hayat kurtarıcı olabilir. Zira, bu pantolonların en büyük avantajlarından birisi de her yerde ve her ortamda giyilebilir olmalarıdır.

Bir gömlek, ceket ve topuklu ayakkabı ile kombinleyebileceğiniz palazzo pantolonu; özel davetlerde, iş yemeklerinde, toplantılarda, kısacası her türlü resmi ortamda giyebilirsiniz. Girdiğiniz ortamda tüm gözlerin size çevrileceğinden, farklı tarzınız ile dikkatleri üzerinize toplayacağınızdan emin olabilirsiniz.

3. Salaş Bluzlar ve Atletler

Rahatlığına düşkün kişiler için ise önerimiz palazzo pantolonlarını salaş bluzlar veya atletler ile kombinlemeleridir. Özellikle bahar aylarında, havaların henüz ne tam sıcak ne de tam soğuk olduğu günlerde, yapabileceğiniz bu kombin; size rahatlığı ve şıklığı bir arada sunacaktır.

Atlet ve palazzo pantolon kombini ise biraz daha havaların sıcak olduğu aylarda tercih edilebilir. Yaz ayları için kombin yapılıyorsa açık renkler tercih etmeye özen göstermekte fayda vardır. Ek olarak, ayağınıza bir babet ayakkabı giyerek kombininizi tamamlayabilirsiniz.

4. Soğuk Havalarda Trenç ve Kabanla

Eğer sizi hem sıcak hem de rahat tutacak bir kombin arıyorsanız, o zaman palazzo pantolonunuzu bir gömlek ile kombinleyip üstünüze trenç veya kaban alabilirsiniz. Uzun ve bol kıyafetlerin birlikte giyildiğinde ne kadar hoş olduğuna inanamayacaksınız!

Eğer biraz daha rahat ama abartısız bir kombin düşünüyorsanız o zaman palazzo pantolonunuzu bir ceket veya mont ile de rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, palazzo pantolonlar neredeyse tüm kıyafet türleri ile kombinlenebilir.

Eğer siz de birbirinden şık palazzo pantolonları nerede bulacağınızı merak ediyorsanız, Behice Sağlam’ın pantolon koleksiyonuna göz atmayı unutmayın! Birbirinden rahat ve kaliteli ürünlerimiz ile size aradığınız konforu sunuyoruz. Yukarıdaki menüler aracılığıyla birbirinden şık elbiselere göz atabilir, kendinizi yeni tarzlar ile ifade etme şansını yakalayabilirsiniz.

 

How can we help you?
Loading...