WORLDWIDE SHIPPING IS ACTIVE NOW !

Siyah Elbise Altına Hangi Ayakkabı Giyilir? 

Date: 26.03.2023 16:46
Siyah Elbise Altına Hangi Ayakkabı Giyilir? 

Kullanışlı yapısı ve şık görünümü ile öne çıkan siyah elbise modelleri, birbirinden farklı ayakkabı çeşitleriyle rahatlıkla kullanılabilmektedir. Siyah elbise altına giyilecek olan ayakkabı, söz konusu elbisenin kumaş ve model türüne göre belirlenmektedir. İster şık ister spor olsun her kombine rahatlıkla uyum sağlayan siyah elbise, uygun ayakkabılar ile daha dikkat çekici görünmektedir. 

Kadın elbise modelleri arasında öne çıkan siyah elbiseler, birçok kadın tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Siyah elbiselerin kullanıcısına sunduğu kombin kolaylığı, seçilecek olan ayakkabının da kullanışlı olmasını sağlamaktadır. Her renk ayakkabıya rahatlıkla uyum sağlayan siyah elbise, kullanışlı ve pratik özelikleri nedeniyle öne çıkmaktadır. 

Stiletto ve platform topuklu ayakkabılar, siyah elbiselerle sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle düğün veya nişan gibi merasimlerde, siyah elbiselerin en güzel tamamlayıcısı olmaktadırlar. Siyah rengin her şeyle uyumlu olması nedeniyle, kullanılacak olan ayakkabı çeşitliliği artmaktadır. Neon renkler de dâhil olmak üzere tüm ayakkabı modelleri, siyah elbiselere rahatlıkla uyum sağlamaktadır. 

Birbirinden Asil Siyah Elbise Modelleri Nasıl Kullanılır? 

Siyah elbise çeşitleri, uygun aksesuarla tamamlandığında son derece şık bir görünüm sunmaktadır. Siyah elbise modellerinin kullanım alanları son derece geniştir ve istenilen her parçaya rahatlıkla uyum sağlamaktadır. Kemer veya kolye gibi tamamlayıcılar, siyah elbiselerin en önemli eşlikçileri olarak nitelendirilmektedir. 

Düğün veya nişan gibi merasimlerde, siyah elbise kullanımının arttığı görülmektedir. Yeni dönem kullanıcıları, siyah rengin asaletinden sıklıkla yararlanmaktadır. Hem zarif hem de kullanışlı bir hizmet sunan siyah elbiseler, vücut kusurlarını gizlemesi nedeniyle de öne çıkmaktadır. Kullanan kişinin bir – iki beden kadar zayıf görünmesine olanak tanımaktadır. 

Siyah elbise çeşitleri, topuklu ayakkabılarla rahatlıkla kombinlenebilmektedir. İster stiletto ister platformlu ayakkabı, siyah elbisenin zarafetine kolay bir şekilde uyum sağlamaktadır. Elbisenin boyuna göre ayakkabı seçimi yapmak, söz konusu kombinin daha işlevsel olmasına olanak tanımaktadır. Midi ve uzun elbiselerin, stiletto ayakkabıyla kullanılması gerekmektedir. 


Siyah Elbisemi Nerelerde Kullanılmalıyım? 

Siyah elbise, istenilen her merasimde ve dört mevsim boyunca güvenle kullanılabilmektedir. Yaz aylarında hoş bir sandalet veya spor ayakkabıyla, kış aylarında ise bilek boy botlarla kullanmak mümkündür. Mini boy siyah elbiseler, uzun çizmelerle mükemmel bir görünüm sunmaktadır. Günlük kullanıma son derece uygun olan bu kombinler, çoğu kadın tarafından beğeniyle karşılanmaktadır. 

Siyah elbise kombini yapmak için uygun aksesuar çeşitlerine sahip olmak önem arz etmektedir. Şık ve zarif görünümlü aksesuar çeşitleri, söz konusu elbisenin öne çıkmasına ve daha dikkat çekici görünmesine olanak tanımaktadır. Düğün veya nişan gibi resmi merasimlerde, broş veya kemer gibi aksesuarların daha fazla tercih edilmesi gerekmektedir. Sade şıklığın ön planda olduğu bu kombin, kişilerin zarif ve asıl görünmesine olanak tanımaktadır  

Mini Siyah Elbise Hangi Aksesuarlarla Tamamlanır?

Mini siyah elbise, sıklıkla tercih edilen elbise modelleri arasında yer almaktadır. Yaz aylarında rahatlıkla kullanılabilen mini siyah elbise, kullanıcısının son derece zarif ve sevimli görünmesine olanak tanımaktadır. Mini siyah elbiseyi tamamlayacak pek çok aksesuar bulunmaktadır. Uygun aksesuarlarla tamamlanan mini siyah elbise, son derece asil görünümlere imza atmaktadır. 

Mini siyah elbise ile tercih edilen aksesuarlar; kolye, küpe, yüzük, bilezik, broş, kemer, gözlük ve çanta olarak sıralanmaktadır. Bu aksesuarların tümü, mini siyah elbisenin daha haraketli görünmesine olanak tanımaktadır. Bu parçalarının, kaliteli ve zarif ürünlerden seçilmesi; elbiseye uyum sağlaması ve genel görünüm bütünlüğünü bozmaması adına önem arz etmektedir. 

Düz Siyah Elbise Nasıl Hareketlendirilir? 

Düz siyah elbise, şık ve asil görünmesi nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak düz ve siyah elbisenin, az da olsa hareketlendirilmesi gerekmektedir. Tek başına dahi son derce asil görünen düz siyah elbise; uygun parçalarla hareketlendirildiğinde çok daha dikkat çekici görünmektedir. Düz siyah elbiseyi hareketlendirecek parçalar şu şekilde sıralanmaktadır:

 

  • Parlak kolye veya broş. 
  • Renkli çanta.
  • Yüksek topuklu ayakkabı.
  • Taşlı kemer veya bel ipi. 
  • Renkli şal. 
  • Hırka modelleri. 

Düz siyah elbiseyi uygun parçalarla hareketlendirdikten sonra, genel kombini uygun bir makyajla tamamlamak gerekmektedir. Kırmızı ve dikkat çekici rujlar, siyah elbiselerin daha canlı görünmesine olanak tanımaktadır. Göz makyajının ve ten görünümünün sade tutulması, siyah elbisenin ruj ile birlikte patlamasını sağlamaktadır. 

 

 

 

How can we help you?
Loading...