2000 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA !!

Spor Tayt Seçerken Etkili Olabilecek Altı İpucu

Tarih: 10.05.2023 17:22
Spor Tayt Seçerken Etkili Olabilecek Altı İpucu

Spor sırasında rahat ve esnek kıyafetler seçmek şarttır. Vücudunuzun esnemesine olanak tanıyan, sizi sıkmayan ve terlediğinizde rahatsızlık vermeyen bir kıyafet; spordan aldığınız zevki en üst seviyeye çıkarmanıza ve sporunuzu rahat bir şekilde tamamlamanıza olanak tanıyacaktır. Bu nedenle, spor yapan kişilerin büyük bir kısmı vücuda yapışan ancak rahatsızlık vermeyen, yumuşak materyallerden üretilen ve hareketi kısıtlamayan taytlar. Elbette, spor tayt seçerken dikkat edilmesi ve göz önünde bulundurulması gereken belli başlı etmenler de söz konusudur. Biz de bu içeriğimizde, size spor tayt seçerken etkili olabilecek birkaç ipucu vereceğiz.

Spor Tayt Seçerken Etkili Olabilecek Altı İpucu

Her kıyafet için olduğu gibi spor tayt seçerken de dikkat etmeniz gereken belli başlı etmenler söz konusudur. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

1. Kaliteli Malzeme Kullanıldığından Emin Olun

Spor tayt seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan birisi de kullanılan malzemenin kalitesidir. Kaliteli malzeme kullanılan spor taytlar hem daha uzun ömürlü hem de daha dayanıklı olur; böylece fiziksel aktivite sırasında taytın hasar görmesi ya da yırtılması gibi durumlardan endişelenmenize gerek kalmaz.

Ayrıca, seçtiğiniz spor taytın esnek ve nefes alabilen bir yapıda olması da şarttır. Özellikle polyester, likra, naylon ve benzeri malzemelerden üretilen taytlar tercih etmeye çalışın; zira bu malzemeler spor sırasında atılan teri emip hızlı bir şekilde kuruyarak spor sırasında rahatsız hissetmenizin önüne geçer.

2. Konforunuzun Her Şeyden Önemli Olduğunu Unutmayın

Spor tayt seçerken size yardımcı olacak bir diğer ipucu ise tayt seçerken görünüşten ziyade konfora önem vermenizdir. Ne kadar güzel görünürse görünsün, spor sırasında sizi rahatsız edecek veya hareketlerinizi engelleyecek bir spor tayt tercih etmemelisiniz. Seçtiğiniz taytın rahat, esnek ve konforlu olması hem sizin rahatlığınız hem de yaptığınız sporun verimliliği açısından elzemdir.

Bu noktada, tayt seçerken bedeninizi iyi bilmeniz, belden sıkıştırmayan ve aşırı sıkı olmayan taytlar seçmeye çalışmalısınız. Zira, fazla dar ve sıkı taytlar, terlediğinizde canınızı yakabilir veya rahatsızlık verebilir.

3. Vücudunuzu Destekleyen Bir Tayt Seçmelisiniz

Seçtiğiniz taytın spor esnasında vücudunuzu desteklemesi de önemlidir. Özellikle vücudunuzun alt kısmını çalıştırdığınız egzersizler sırasında taytın önemi artar. Bacakları, bel bölgesini, karın ve kalçaları destekleyen özel tasarım taytlar sayesinde yaptığınız spordan çok daha verim alabilirsiniz.


4. Yüksek Belli Bir Tasarım Tercih Edin

Spor esnasında başınıza gelmesini en son isteyeceğiniz şey taytınızın düşmesi veya açılmasıdır. Hem rahatsız edici bir duruma sebebiyet veren hem de spordan aldığınız hazzı yok eden bu durumun önüne geçmek için doğru tayt tasarımını seçmeye dikkat etmelisiniz. Bel bölgesinde kaymayı önleyen bir bant bulunan, mümkünse yüksek bel bir tayt tasarımı bu durumda ihtiyacınızı karşılayacaktır.

5. Tarzınızı Konuşturun

Tayt seçiminde rahatlığın yanı sıra tarzınız ve estetik zevkiniz de elbette rol oynar. En beğendiğiniz renk ve tasarımı tercih ederek spor salonunda tarzınızı konuşturabilirsiniz. Böylece yalnızca kendinizi ifade etmekle kalmaz, aynı zamanda spor sırasında kendinize motivasyon da vermiş olursunuz.

Elbette, renk ve desen seçimi sırasında taytın iç gösterip göstermeyeceğini ya da seçeceğiniz taytla birlikte giyecek kıyafetiniz olup olmadığını da göz önünde bulundurun.

Renk seçiminin yanı sıra desen seçiminde de dikkatli olmalısınız; kabartılı veya pütürlü yüzeye sahip bir spor tayt, teninize sürtünerek spor sırasında sizi rahatsız edebilir.

6. Kullanım Amacınızı Göz Önünde Bulundurun

“Aman, hepsi aynı,” deyip geçmeyin; satın alacağınız spor taytın yapacağınız spor için en iyi seçenek olup olmadığını öğrenin. Örneğin, yoga yaparken giyeceğiniz kıyafet ile fiziksel aktivite sırasında giyeceğiniz kıyafetler farklılık gösterebilir; yoga için genelde daha bol ve rahat kıyafetler tercih edilirken fiziksel aktivite için vücudunuzdan kaymayan ve esneyebilen kıyafetler önerilir. Hatta, bazı sporlar için tayt yerine eşofman altı veya çeşitli aksesuarlar gerekebilir.


Eğer siz de en kaliteli spor taytı nerede bulacağınızı merak ediyorsanız, Behice Sağlam’ın kadın taytları tam size göre. Birbirinden rahat ve kaliteli ürünlerimiz ile size aradığınız konforu sunuyoruz. Kendinizi şık elbiseler ve yeni tarzlar ile ifade etmek istiyorsanız, yukarıdaki menüler aracılığıyla ürünlerimize göz atabilirsiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...