WORLDWIDE SHIPPING IS ACTIVE NOW !
NET %20 İNDİRİM SİZLERİ BEKLİYOR NET %20 İNDİRİM SİZLERİ BEKLİYOR NET %20 İNDİRİM SİZLERİ BEKLİYOR NET %20 İNDİRİM SİZLERİ BEKLİYOR

Tatil Kombinleri Nasıl Yapılır?

Date: 11.08.2023 19:43
Tatil Kombinleri Nasıl Yapılır?

Mevsim ne olursa olsun, herkesin zamandan zamana tatile ihtiyacı olur. Tatilde kendimizi en iyi halimizde hissetmek isteriz. Seçtiğimiz kombinler de buna büyük derece de yardımcı olur. Peki neye göre kombin yapmalıyız? Sizin için tatil kombinleri nasıl yapılır diye düşündük, hadi gelin bakalım:

Trendleri Takip Edin

Belki de en bariz şeylerden biri, ama aynı zamanda unutulup göz ardı da edilebiliyor: Trendler. Trendler o dönemde popüler olan ve çoğu ünlüde de görebileceğimiz kıyafetler ve kombinlerdir. Her zaman birden fazla trend vardır, o yüzden ya zevkime uymazsa diye endişelenmenize gerek yok. Trendleri takip etmekse oldukça kolay: Moda dergileri, moda programları… Sitemizde de dönem dönem sizin için moda ve trendleri paylaşıyoruz.Sonbahar ve yaz trendlerinden tutun daen trend kısa saç modelleri ne kadar. Böylelikle trendlerden habersiz kalmayıp, keyifle tatil kombinlerinizi oluşturup giyebilirsiniz!

Sezonuna Göre Giyinin

Belki ne demek yani diye sorabilirsiniz, gelin şöyle bakalım. Sezonuna göre giyinmek kışın kışlık kıyafet giymekten ziyade, o sezonun renklerine uyum göstermektir. Sonbaharda yeşil, turuncu, kırmızı ve hardal daha çok tercih ederken kışın daha soluk, siyah, beyaz renkleri tercih edebilirsiniz. İlkbaharda kombinlerinizi renklendirip, yazın da açık renklerle sezonları tamamlamış olursunuz. Tam tersini de yapmak isteyebilirsiniz, ama dikkat edin yazın çok siyah ve koyu renkler giymeyin çünkü sıcağı daha fazla çekerler ve rahatsız edici olabilirler. 

Renk Uyumuna Dikkat Edin

Renk uyumu sezon uyumundan farklı olarak birbiri ile uyumlu renkleri kombinlemeyi hedefler. Örneğin pembe ile turuncu birbiriyle uyumlu renkler değillerdir ve bu renk seçiminden uzak durmak isteyebilirsiniz. Yeşil ve kahverengi, pembe ve mavi, bej ve kırmızı… Birbiri ile uyumlu renkleri daha iyi anlamanın yolu renk skalasına bakmaktır. Çember şeklindeki renk skalasında birbirinin tam zıttı olan renkler birbiri ile uyumludur. Kırmızı ve yeşil, turuncu ve mor sınırsız seçeneklerden sadece bazılarıdır. Renk uyumu kombininizi ne kadar minimal olursa olsun şık göstereceği gibi, renk uyumsuzluğu parça seçimleriniz ne kadar iyi olursa olsun kombininizi istediğiniz gibi göstermeyebilir. Bu nedenle renk uyumuna çok dikkat edin.

Kıyafetlerinizin Kumaşı Sizi Rahatsız Etmesin

Kumaş seçimi sadece rahatlık açısından değil, sağlık açısından da çok önemlidir. Doğru kumaş seçimi kansere bile engel olabilir. Örneğin pamuk, ipek ve keten sağlıklı ve giyimi rahat kumaşlardır. Çok popüler bir seçenek olan polyester ise kimyasal ve sağlığa zararlıdır. Araştırmanızı iyi yapıp kumaşınızı seçmeniz hem konforunuzu, hem sağlığınızı hem de kombininizi olumlu yönde etkiler!

Aksesuarınızı İyi Seçin

Konu aksesuara gelince kimisi çok fazla, kimisi minimal, kimisi de hiç aksesuar taraftarıdır. Eğer minimal ve renkleri sade bir kombininiz varsa aksesuarınız ile kombininizi renklendirebilirsiniz. Eğer kat kat kıyafet giydiyseniz ve birbirine uyumlu fakat deseni az/desensiz kombininiz varsa minimal aksesuar daha iyi görünecektir. Desenli ve dikkat çeken bir kombininiz varsa aksesuar takmamanız daha iyi olacaktır. Tabi ki kıyafetinizin stili de aksesuarınızı etkiler. Örneğin Madonna yaka bir üste kolye çok yakışır, bol bir elbiseye de kemer.

Kendinize Güvenin

Kombininiz nasıl olursa olsun, kombini en güzel gösteren şey özgüvendir. Bazen seçerken zorlansanız da seçiminizden memnun olmaya özen gösterin. Örneğin sevgiliniz ile akşam yemeğine çıktınız diyelim, güzelce bir kombin yaptınız. O beğenecek mi, acaba herkes ne düşünür diye düşünmeyin, kendinize güvenin ve güzel bir akşam yemeğinin keyfini çıkarın. Tabi eğer yardım isterseniz, biz de sevgiliniz ile akşam yemeğinde deneyebileceğiniz kombinleri listeledik. Bir göz atın derim.

Sonuç olarak bir kombinin iyi durması için rahat olmanız, seçtiğiniz kıyafetlerden emin olmanız ve isteğinize uyması yeterli. Kumaşı da sakın unutmayın! Birbirinden güzel seçenekler içinBehice Sağlamı ziyaret ederek, yukarıdaki menülerden dilediğiniz kategorideki kıyafetlere göz atabilirsiniz. Kargo ve iadede olan kolaylık da kombininizi rahatlıkla oluşturduğunuzdan emin olmanızı sağlar. Hadi durmayın, kombininizi yapmaya başlayın!

Kaynaklar: https://nextlevelgents.com/easy-ways-to-match-clothes/

https://www.masterclass.com/articles/how-to-match-clothes-using-the-color-wheel

https://www.drlamcoaching.com/blog/healthy-fabrics-to-keep-your-skin-happy/
How can we help you?
Loading...