WORLDWIDE SHIPPING IS ACTIVE NOW !
NET %20 İNDİRİM SİZLERİ BEKLİYOR NET %20 İNDİRİM SİZLERİ BEKLİYOR NET %20 İNDİRİM SİZLERİ BEKLİYOR NET %20 İNDİRİM SİZLERİ BEKLİYOR

Sıcak Yaz Günlerinde Şıklığı Yakalamak İçin 10 Tavsiye

Date: 11.08.2023 20:36
Sıcak Yaz Günlerinde Şıklığı Yakalamak İçin 10 Tavsiye

Sıcak yaz günlerinde evden çıkmak istemesek de evde otur otur sıkılırız. Ne giysek diye kara kara düşünürüz. İşinizi kolaylaştırmak için size sıcak yaz günlerinde şıklığı yakalamak için 10 tavsiye hazırlamaya karar verdik. Hadi gelin birlikte bakalım:

Örneğin bodysuitler tek başlarına güzel oldukları gibi üzerine kat kat giyildiği zaman da şık durabilen kıyafetlerdir. Tam aksi, çoğu hafif ceket iç gösterir ve tek başına giyilebilen bir parça değildir ve sıcak yaz günlerinde kat kat giyinmek asıl amaç olan sıcaklamayı azaltmaktan uzaklaşmaya sebep olur. Bu sebeple daha çok tek başına giyilen kıyafetleri tercih ederseniz hem kombin yapmak zorunda kalmazsınız hem de sıcaklamaktan kaçınırsınız.

Bildiğiniz üzere koyu renkler, açık renklerden daha çok sıcağı çeker. Siyah giydiğiniz bir günde, beyaz giydiğiniz başka bir günden daha fazla terlediğinizi fark edebilirsiniz. Bu sebeple açık renkler tercih etmeniz daha iyi bir seçim olabilir. Ten renginize göre tercih edebileceğiniz açık renkleri göz önünde bulundurarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Evet, klişe olabilir ama elbiseveetekyaz mevsiminin vazgeçilmezleridir. Çok fazla çeşitlilik ve tarz farkı seçenekleri bulunan elbise ve etekler herkese hitap edebilmekte ve ortaya çok şık görünümler çıkarmaktadır. Elbiseniz ve eteğiniz olabilir, ama hangi tarzda olduklarına hiç dikkat ettiniz mi? Bunu belirleyip, normalde giymediğiniz tarzları keşfetmeyi deneyebilirsiniz.

Dar giysiler ısıyı vücudunuza hapseder ve çok fazla hava akışına izin vermez. Bu rahatsız edici olabildiği gibi sağlık açısından da zararlı bir durumdur. Vücudunuz kısa sürede ısınır ve daha çok terlersiniz. Ayrıca sürtünmeden dolayı cildiniz tahriş olabilir. 

Daha bol giysiler tercih etmek, sıcak havalarda daha çok rahatlık sağlar. Kumaş ile cilt arasında geniş alana sahip giysiler seçerek, vücudunuzun doğal soğutma mekanizması olan terlemeyi kolaylaştırabilir ve aynı zamanda aşırı ısınma ve rahatsızlık riskini en aza indirebilirsiniz.

Bol giysiler sadece vücudunuzun rahat etmesini sağlayan değil, “oversize” olarak bilinen giysilerdir. Tasarımı bol olan bu kıyafetler vücudunuza rahatlık sağlarken yeni trend olan bol kıyafet görünümünü üzerinizde taşımanıza olanak sağlar. Çoğu alt veya üst giyim ile uyumlu olan oversize kıyafetler yaz kış fark etmeksizin her mevsim popülerliğini korumaya devam ediyor. Eğer daha önce denemediyseniz bir bakmanızı öneririz, vücut tipiniz ne olursa olsun oversize herkese çok yakışan ve gardırobunuzda mutlaka olması gereken kıyafet tarzlarından biri!

Vücudu boğan kıyafetler, örneğin deri kıyafetler, vücudun nefes almasını tamamen engelleyerek sağlıklı terlemenizi ve soğumanızı ciddi derecede olumsuz etkiler. Aşırı ısınmaya bile sebep olabileceği için vücudunuza nefes aldıran kıyafetler tercih etmeniz terlemenizi kolaylaştırarak bunalmanızı önler ve vücudunuzun dengesine yardımcı olur. Pamuk, hava alan bir yapısı olduğu için cildinizin nefes almasını engellemez.

Yazın çok fazla parça giymediğiniz için kendinizi yeterince şık hissetmiyor olabilirsiniz, ama korkmayın! Desenler yardımınıza geldi. Çok parçalı bir görünümden çok, az olsun öz olsun diyoruz. Bir parça crop top ve desenli bir eteğin elde edemeyeceği hiçbir şık görünüm yok!

Siyah ve beyaz evrensel renklerdir ve çoğu renkle uyumludurlar, ama konfor alanınızdan çıkıp farklı renkleri denediğinizde göreceksiniz ki bu iki renkten çok daha fazlası var. Sarının mor ile uyumu, yeşilin kahverengi ile uyumu, mavinin kırmızı ile olan zıtlığı… Bazen en uyumsuz renkler bile doğru tonlarda harika ve şık sonuçlar ortaya çıkarır, o yüzden gökkuşağının renklerini keşfetmekten çekinmeyin!

Hepimiz biliyoruz ki güneş kremi mevsim fark etmeksizin olmazsa olmazlardandır. Peki UV korumalı kıyafetler olduğunu da biliyor musunuz? Genellikle bebekler ve çocuklar için üretildiği sanılan ama aslında her yaşa uygun, farklı tarzlarda UV korumalı kıyafetler bulunmakta. Hem güneş kremini sürüp hem UV korumalı kıyafetinizi giydiniz mi dışarıya çıkmaya hazırsınız demektir! 

Aksesuarlar bir görünümü tamamlayan, bazen önemli görülmese de şık görünmede büyük payı olan parçalardır. Örneğin, çoğu zaman sadece pantolonlarla kullanılankemerler, elbise ve daha nice kıyafetlerle birleştiği zaman ortaya çok farklı ve çok şık sonuçlar çıkabilir. Kesinlikle kemerlerinizi normalin dışında kullanmanızı öneriyoruz, şık ve farklı görünmeye hazır olun!

Bu yazBehice Sağlam ile şık bir görünüme sahip olmak çok daha kolay. Siteyi ziyaret edebilir, yukarıdaki menüler aracılığıyla birbirinden şık elbiselere göz atabilir, kendinizi yeni tarzlar ile ifade etme şansını yakalayabilirsiniz.

Kaynaklar: https://www.strawberrychicblog.com/hacks-to-dress-for-hot-weather/

https://imageupsystem.com/fashion-tips-warm-weather/

https://www.glamour.com/story/10-celebrity-inspired-tips-for 

How can we help you?
Loading...