WORLDWIDE SHIPPING IS ACTIVE NOW !

9 Adımda Tatil Bavulu Hazırlama Rehberi

Date: 15.12.2022 12:06
9 Adımda Tatil Bavulu Hazırlama Rehberi
Tatile gitmek şüphesiz en harika şeylerden birisidir. Fakat aynı şeyi bavul hazırlama süreci için söylemek ne yazık ki daha zordur. Tatile çıkmadan önce bavul hazırlamak hem son derece heyecanlı hem de bir o kadar da zahmetlidir.
Tatile gitmek şüphesiz en harika şeylerden birisidir. Fakat aynı şeyi bavul hazırlama süreci için söylemek ne yazık ki daha zordur. Tatile çıkmadan önce bavul hazırlamak hem son derece heyecanlı hem de bir o kadar da zahmetlidir.
Bavul hazırlama sürecinde planlı ve fazlasıyla akıllıca davranmak gerekir. Fazla dağılmadan hazırlamak, daha kolay olur. Derli toplu aynı zamanda da düzenli bir valiz hazırlamanın bazı sırları vardır. Özellikle valize konulacak kıyafetler bu noktada büyük önem taşır. Behice Sağlam olarak yaz tatili için birbirinden şık tasarımlarla tatilde hem rahat ve şık olmanızı sağlayacak kıyafetler sunuyoruz. Birbirinden şık bu parçalara bavulunuzda mutlaka yer açmalısınız.
Şimdi size 9 adımda kolayca bavul hazırlamak için ufak tüyolar!
  1. Tatil konsepti dikkate alınmalı

Tatile götürülmesi gereken kıyafetleri belirlerken, ilk etapta tatil planının nasıl olduğu büyük önem taşır. Kaç gün kalınacağı ya da nereye gidileceği gibi detayların her biri bavul hazırlığında rol sahibi olur. Bir haftalık tatil ile 3 veya 4 günlük bir tatil için alınacak kıyafetler şüphesiz ki aynı olmaz. Bu nedenle tatil için bavul hazırlamaya başlamadan önce mutlaka tatil planının gözden geçirilmesi gerekir. Tatilde ne sıklıkta elbise ya da kombin değiştirileceğinden emin olunduğu zaman gereğinden fazla kıyafet de götürülmemiş olunur.
  1. Ufak gözleri olan bir bavul tercih edilmeli

Ufak gözleri olan bir valiz tatile giderken adeta hayat kurtarıcı bir görev üstlenir. Valizin kenar kısımlarında yer verilen ve çoğu zaman ne işe yaradığı pek tahmin edilmeyen bölümler aslında aksesuarlarınız için son derece idealdir. Aksesuarların dışında bu bölmelere iç çamaşırı ya da çorap gibi birtakım kişisel ufak eşyalar rahatlıkla koyulabilir. Bu açıdan da ufak gözlü valizler fazlasıyla işe yarar.
  1. Eşyaları yerleştirirken planlı hareket etmek

Bavul hazırlamanın en önemli adımı aslında planlı olmaktır. Hazırlık sırasında önemli olan kısım yana alınan eşyaların çokluğu ya da azlığı değildir. Önemli olan noktada onların nasıl yerleştirildiğidir. Öncelikle giysilerin kırışmasından korkmanın bir anlamı yok. Çünkü her halükarda kırışıklık olur. Yerleştirme sırasında pantolonları paçalardan katlamak avantaj sağlar. Çorap, takı ya da iç çamaşırı gibi ufak eşyalar ayakkabıların içine koyulabilir. Böylece hem alan israfından kurtulup hem de ayakkabıların deforme olmasını engellenebilir.
  1. İnce bir ceket şart

Tatile çıkılacağı haftanın hava durumuna önceden bakmak önemlidir. Ancak havanın güneşli olacağı belirtilse dahi mutlaka ince bir ceket alınması gerekir. Behice Sağlam kalitesiyle tasarlayarak ürettiğimiz gabardin ceket modelimiz tatil dönemleri için oldukça uygundur.
  1. Jean pantolon olmasa olmaz

Tatil bavuluna ilave edilecek bir jean pantolon, sıcak yaz günleri kombinlerinin adeta kurtarıcı parçası halindedir. Gündüz ya da gece gezmelerinde rahatlıkla tercih edilebilir. Farklı üstlerle birbirinden farklı kombinleri yapmak mümkün hale gelinir.
  1. Joker elbise ayarlanmalı

Tatile çıkmadan önce çoğu zaman planlar genel hatları ile bellidir. Ancak bazı zamanlarda ufak sürprizler oluşabilir. Bu tip durumlarda hazırlıksız yakalanmamak adına mutlaka saten kumaşlar ile ürettiğimiz bir gece elbisesi alınabilir.
  1. Havlu seçimi de son derece önemli

Klasik kalın havluların yerine ince tipli hamam havluların bavula koymak daha doğru olur. Bu sayede hem bavulda daha az alan işgal edilir hem de tatilde kullanımı çok daha pratik olur.
  1. Rotaya uygun kıyafet seçimi

Tatilde nereye gidileceği de son derece önemlidir. Tekne turu gibi etkinlikler için sportif, romantik aktiviteler için ise daha şık parçalar tercih edilebilir.
  1. Fazladan boş alan bırakmalı

Tatile gidildiği zaman yeni eşyalar ya da hediyelik bir şeyler alınabilir. Bu nedenle bavulda az da olsa ufak boşluk bırakmak avantaj sağlayacaktır.
 
How can we help you?
Loading...