2000 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA !!

Bluz Seçimi Nasıl Olmalı? Nelere Dikkat Edilmeli?

Tarih: 31.12.2022 19:13
Bluz Seçimi Nasıl Olmalı? Nelere Dikkat Edilmeli?

Doğru bluz seçimi yapabilmek için öncelikle vücut tipinizi anlamanız gerekebilir. Tercih edilmesi gereken parçalar her vücut tipi için farklılık gösterebilmektedir. Genel görünümde önemli farklar yaratabilen bluz seçimi, kombin yapılırken hoş bir görünüm elde etmek için büyük bir rol oynamaktadır. Behice Sağlam vücudunuza iltifat edecek kadın bluz modelleri ile kadınlara hem kaliteli hem de şık kombin imkanları sunmaktadır.

Vücut Tipine Göre Bluz Seçimi

Günümüzde 6 farklı vücut tipi bulunmak üzere, her insan farklı bir vücut tipine sahiptir. Bluz seçimi yapmadan önce vücut tipinizi anlamanız, seçtiğiniz kıyafetlerin üzerinizdeki duruşunu beğenmeniz için çok önemlidir. Vücut tipleri şu şekildedir:

  • Armut şekli vücut tipi
  • Ters üçgen şekli vücut tipi
  • Kum saati şekli vücut tipi
  • Dikdörtgen şekli vücut tipi
  • Oval şekli vücut tipi
  • Elmas şekli vücut tipi

Vücut tipinizi bilmeniz öne çıkarılmak istenen vurgulanmasın da veya gizlenmek istenen bölgelerin doğru bir şekilde saklanmasına da yardımcı olmaktadır. Güzel giyinmek sadece güzel kıyafetlere sahip olmak anlamına gelmemektedir. Proporsiyonunuza göre doğru parçalara sahip olmak, güzel kombinler yapabilmek için gereklidir.

Armut Vücut Tipine En Uygun Bluzlar

Armut vücut tipine sahip olanların göğüs ve omuz kısımları dardır. En yaygın vücut tiplerinden olan armut şekli için bluz seçimi yaparken, üst kısımlarınıza hacim katacak modeller seçebilirsiniz. Bu modeller arasında vatkalı, desenli veya renkli bluzlar bulunmaktadır. Aynı zamanda bu bluzları büyük aksesuarlar ile tamamlayarak omuzlarınızı daha geniş görünümlü bir hale getirebilirsiniz.

Ters Üçgen Vücut Tipine Yakışan Bluz Modelleri

Ters üçgen vücut tipi olanlar ince bir bele ve geniş omuzlara sahiptir. İnce belinizi vurgulamak için dar bluzlar tercih edebilir, çok iddialı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bele oturan aşağı doğru dökümlü bluzlar da bel bölgenizi ön plana çıkarmak için idealdir. Aynı zamanda dökümlü modeller geniş omuzları daha dar göstermek için de uygundur, eğer omuzlarınızı daha arka planda tutmak istiyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz.

Kum Saati Vücut Tipleri İçin En İdeal Bluzlar

Kalçaların belirgin olduğu bu vücut tipinde, eğer ön plana çıkarmak istediğiniz özelliğiniz bu değil ise, daha oversize bluzlar tercih edebilirsiniz. Fakat hem kalçalarınızı hem de ince belinizi vurgulamak istiyorsanız crop top bluz modelleri de sizin için çok uygun olabilir. Behice Sağlam’da ki crop top modellerini keşfedebilir ve size en uygun parçayı bulabilirsiniz.

Dikdörtgen Vücut Tipi Olanlar Nasıl Bluz Seçmeliler?

Üst ve alt bedenin eşit şekilde olduğu dikdörtgen vücut tipinde askılı ve yüzücü tipi bluzlar çok hoş bir görünüm oluşturabilmektedir. Beli ortaya çıkarabilmek adına ise daha dar ve bele oturan bluzlar tercih edilebilmektedir. Behice Sağlam her vücut tipi için en güzel bluz modellerini bünyesinde bulundurmaktadır. Bluzlar dikdörtgen vücuda sahip olanlar için de kurtarıcı ve temel parçalardan biridir.

Elma Şekli Vücut Tipine Yakışacak Bluz Modelleri

Geniş omuzlara sahip olan bu vücut tipinde, straplez bluzlar omuzlara iltifat etmektedir. V yakalı bluzlar elma vücut tipinin üst kısmını daha uzun göstererek ve ince bir görünüm oluşturmaya yardımcı olmaktadır. Degaje veya fırfır gibi abartılı ayrıntılardan kaçınmak gerekebilir. Kruvaze kesimli bluz modelleri de hoş bir görünüm elde etmek için tercih edilebilmektedir.

Oval Vücut Tipi Bluz Seçerken Neye Dikkat Etmeli?

Göğüs kısmının ön planda olduğu oval vücut tipinde, yaka detayı az olan bluz modellerini seçmeye dikkat etmek gerekebilir. Üzerinize yapışan dar bluzlar da göğüs bölgenizi olduğundan daha büyük gösterebilmektedir. Bu yüzden daha dökümlü bluzlar tercih edilebilir. Dikey ve ince şerit halinde olan çizgileri bulunan bluzlar da oval vücut tipine sahip olanlar için çok ideal olmaktadır.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...