WORLDWIDE SHIPPING IS ACTIVE NOW !

Soğuk Havalarda Mont Kombinleri Yaparken 5 Önemli Madde

Date: 31.12.2022 19:23
Soğuk Havalarda Mont Kombinleri Yaparken 5 Önemli Madde

Kış günleri soğuyan havalarda sizi koruyan mont, kombinlerinizin önemli bir parçası haline gelmektedir. Kadın mont modelleri de birçok farklı kumaş ve tasarımlarla üretilmektedir. Yaşadığınız yerin hava durumuna uygun mont kombinleri yapabilmek ise, soğuk havanın içinize işlemesini engellemek için çok önemlidir. Özellikle soğuk havalar yüzünden hasta olmamak için atkılar, eldivenler ve bereler ile donanarak dışarı çıkmak doğru bir seçim olsa bile, montunuzun da soğuk havaya uyum sağlayabilmesi gerekmektedir.

Mont Rengi Kombininize, İşlevi Soğuk Havalara Uysun

Kombinlerinizde doğru montu kullanmak istenilince akla ilk gelen, kombine uyum sağlayacak renkte ve modelde mont seçmektir. Kombininiz uyumlu bir görünüm içerisinde olması için mont renginin önemlidir fakat, soğuk havada sizi koruyacak işlevi olması da gerekmektedir. Giyilen montun işlevi, yapıldığı kumaştan, kullanılan dolgu malzemesine kadar birçok detay içermektedir. Kaliteli dolgu malzemeleri yalıtımı sağlanmış montlar, sizi karlı havalarda bile sıcacık tutacak özelliklere sahiptir. Bu yüzden mont kombinlerinizde ilk olarak düşünülmesi gereken hususlardan biri, giyilecek montun o günün havasına karşı sizi koruyacak nitelikte olup olmadığıdır. Şıklığınızı düşünürken sağlığınızı elden bırakmamalısınız. Sizi ısıtacak, soğuk hava ve vücudunuz arasında adeta bir bariyer oluşturacak montunuzu seçtikten sonra ise, kombininizi montunuza göre yapmanız ideal olabilir.

Tüylü, Şişme, Keten; Hangi Mont Kombini Nerede Yapılmalı?

Aşırı soğuklara rağmen yağışı bulunmayan yerler soğuk ama kuru bir iklime sahiptir. Böyle bir iklimde yaşıyorsanız, montunuzun su geçirip geçirmemesi ilk olarak düşünmeniz gereken bir özellik değildir. Bu yüzden tüy dolgulu montları tercih edebilirsiniz. Tüy gibi dolgu çeşitleri suyla temas ettiğinde yalıtım özelliğini veya şeklini kaybederek bozulabilmektedir. Sentetik dolgu malzemeleri kullanılan montlar ise daha dayanıklı olması ile bilinmektedir. Daha hesaplı olan bu mont modelleri uzun yıllar kullanılabiliyor. Daha az soğuk ve yağışsız havalarda ise kadın spor ceket modelleri çokça tercih edilen bir seçenek olmaktadır. Behice Sağlam’da ister soğuk havaların koruyucusu olan montları, ister sonbaharda renk getirecek spor ceket modellerini keşfedebilirsiniz.

Soğuk Havalarda Kat Kat Yapılan Kombinler için Mont Bedenine Dikkat Edin

Tasarımı, kumaşı, rengi fark etmeksizin kendiniz için mont almak istediğinizde ilk yaptığınız şey ince bir bluz üzerine montu denemek olabilir. Fakat kış boyunca havalara bağlı olarak, yaptığınız mont kombinleri de değişmektedir. Aldığınız montu her zaman içine ince bir bluz giyerek kullanmayabilirsiniz. Özellikle karlı ve yağışlı havalar da kombinler de kat kat bir hal alabiliyor. Bu yüzden üzerinize giyeceğiniz montunuzun dar gelmesi gibi hayal kırıklığına uğratan durumlar yaşanabilmektedir. Bu durumun önüne geçebilmek için eğer kalıbı küçük bir mont edinecekseniz, birkaç beden büyük tercih etmeniz gerekebilir. Ayrıca, montu denerken kalın giysiler ile denemeniz, ileride yapacağınız mont kombinleri için rahatlığını anlayabilmeniz de yardımcı olacaktır.

Yağmuru Bol Olan İklimler için Su Geçirmez Mont Kombinleri

Çok fazla yağmur gören bir yerde yaşıyorsanız, yapacağınız mont kombinlerinde dikkat edilmesi gereken ilk özellik montun su geçirmez olmasıdır. Yağmura dayanıklı olmayan modeller, yağmurdan zarar görüp kısa sürede ömrünü tüketebilmektedir. Bu durum aynı zamanda açık hava sporları yapanlar içinde geçerlidir. Kayak ve doğa yürüyüşü gibi durumlardan en çok etkilenen parça montlardır.

Mont Kombinlerinde İç Astarın Önemi

Yansıtıcı iç astarlar kullanılan montlar vücut ısısını montun içine hapsetmeye yardımcı olmaktadır. Bunlar sadece soğuk havalarda değil, kış sporları ile uğraşanlar için de çok ideal mont modelleridir. Polar veya yünden tasarlanmış iç astarlar da vücudunu ısıtmak için birebir astar çeşitleridir. Fakat iç astarının yanı sıra, dış materyalinin de yağmur ve kar gibi hava şartlarına uygun olmasını ihmal etmemelisiniz. Her tarza, her vücuda ve her iklim şartına uygun mont modellerini Behice Sağlam’da keşfedebilirsiniz. Bu montlar Behice Sağlam kalitesi ile soğuk havalarda içinizi ısıtacak.

 

 

 

How can we help you?
Loading...